Vlasenica
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

4 posters

Go down

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog! Empty U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

Komentar by Vlasencanka_20 Tue Feb 19, 2008 2:16 am

Ne mogu da ne kazem, a trudit cu se da ono sto kazem ne uvrijedi nekog. Boli me kada cujem vjernike da Allahovu Poslaniku, s.a.w.s., ne pridaju dovoljno postovanja. Pred ocima svog stava zakucaju ajet: "Reci, doista sam ja covjek poput vas"... Muhammed, s.a.w.s., je covjek kao i mi, i iskljucivost kojom gledaju na ovaj ajet je bolna.

On je, rekose mi - samo prenosilac. Donio Allahovu Rijec, objasnio je i umro. Kraj price! Kao da su docekali, saslusali pa ispratili postara!

Zar nisu svjesni da su ashabi imali tu cast da govore, putuju, jedu, ratuju, klanjaju sa NAJBOLJIM STVORENJEM U KOSMOSU? Zasto kazem najboljim? Zato sto me nikad kamen selamio nije kao njega. Zato sto nikad kamencici u mojoj ruci nisu tespih saptali. Zato sto nikad moja dova i moj pogled nije rascijepio Mjesec.. Zato, zato...

Ashabi, r.a., su se na kraju i morali rastati od njegove plemenite licnosti. Bilal, r.a., je po njegovom preseljenju u Sam odselio, ne mogavsi gledati Medinu casnu bez Resula, s.a.w.s., koji ju je ucinio Svijetlom (El-Munewwerah).
I drvo, panj, je plakalo za njim, s.a.w.s., a medju nama danas vjernici kazu, poslanik, donio poruku pa otisao... Imami Ahmed, Buhari, Tirmizi, Ibn Madze, prenijece nam svojom vjernom rijecju zvuk jecaja i toplinu suza ovih.


Dok bi Muhammed, s.a.w.s., drzao hutbu, pa stojeci duze, oslonio bi svoju plemenitu ruku na panj posjecene palme. Kada se broj klanjaca uvecao, ashabi mu nacinise mimber na kom ce stajati dok drzi hutbu.


Poslanik, s.a.w.s., sljedece dzume prodje pored panja i uspe se na mimberu. Ashabi tada zacuse jecaje, toliko glasne da se mesdzid tresao a panj je ispucao. Nije se smirio dok Poslanik, s.a.w.s., nije sisao sa mimbera, spustio svoju plemenitu ruku i pomilovao panj. Obgrlio ga je rukama i privio na svoje casne grudi, te se panj potpuno smirio.


Poslanik, s.a.w.s., mu tada dade da izabere jednu od radosti dvije: da postane drvo od Dzennetskog drveca, da mu zile piju iz Dzennetskih rijeka, ili da opet postane plodno drvo na Dunjaluku.
Panj je odabrao prvu radost a Poslanik, s.a.w.s., mu tri puta obecava da ce, ako Allah da biti tako.

Zatim je Poslanik, s.a.w.s., ashabima rekao: "Tako mi Onog u cijoj je ruci moja dusa, da ga nisam smirio, plakao bi ovako do Sudnjeg dana iz ceznje za Allahovim Poslanikom"!

Ehh,tugo moja. Panj, trup presjecene palme, plakao bi do Sudnjega dana sto na njemu nije Resulova ruka, a mi danas kazemo, poslanik bio, covjek kao i mi, dosao pa otisao!

On je bio milost svim svjetovima, pa i svijetu drveca kako predaja potvrdi, a da je dao Allah da mi makar sebi samima umijemo milost biti, slijedeci poruke njegove...

Salawat i selam neka su na tebe Muhammede, i da Allah da da te duse nase kao onaj panj u Dzennetu kao sabesjednika cekaju...
Vlasencanka_20
Vlasencanka_20
Admin
Admin

Broj komentara : 297
Join date : 2008-02-18
Age : 36
Mjesto : Kanada

Na vrh Go down

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog! Empty Re: U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

Komentar by masic Thu Feb 21, 2008 6:57 pm

iz kur ana pa kaze:tako mi vremena covijek,doista,gubi,samo ne oni koji vjeruju i dobra djela cine, i koji jedni drugim istinu preporucuju i koji jedni drugima preporucuju strpljenje.amin
masic
masic
Clan
Clan

Broj komentara : 225
Join date : 2008-02-19
Age : 37
Mjesto : france bosna kladanj

Na vrh Go down

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog! Empty Re: U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

Komentar by takvaran Mon Feb 25, 2008 4:21 am

Neznam kakve veze ima sura Asr sa ovom temom??
Ova tema je o ljubavi prema Muhamedu s.a.v.s. i zaljenu sto nismo bili jedni od onih koji su bili sa Poslanikom s.a.v.s. zajedno u namazau u dzihadu i u svakodnevnm zivotu.

takvaran
Clan
Clan

Broj komentara : 5
Join date : 2008-02-25

Na vrh Go down

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog! Empty Re: U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

Komentar by masic Mon Feb 25, 2008 6:15 pm

procitaje pa ces skontati
masic
masic
Clan
Clan

Broj komentara : 225
Join date : 2008-02-19
Age : 37
Mjesto : france bosna kladanj

Na vrh Go down

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog! Empty Re: U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

Komentar by Vlasencanka_20 Tue Feb 26, 2008 4:24 am

nema svadze; Wink
Vlasencanka_20
Vlasencanka_20
Admin
Admin

Broj komentara : 297
Join date : 2008-02-18
Age : 36
Mjesto : Kanada

Na vrh Go down

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog! Empty Re: U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

Komentar by masic Tue Feb 26, 2008 4:40 am

dobro sefice,al nije ovo svada
masic
masic
Clan
Clan

Broj komentara : 225
Join date : 2008-02-19
Age : 37
Mjesto : france bosna kladanj

Na vrh Go down

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog! Empty Re: U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

Komentar by DINA Mon May 26, 2008 10:42 pm

Very Happy Very Happy Very Happy
DINA
DINA
Admin
Admin

Broj komentara : 56
Join date : 2008-03-06
Mjesto : NL

http://bosnjacki.forumpro.eu/

Na vrh Go down

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog! Empty Re: U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

Komentar by Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu